Yağlı Saçların Çözümü

netcadisi
Saçlarınızı hergün yıkamak zorunda mı kalıyorsunuz? Buna rağmen birkaç saat içinde tekrar yağlanıyor ve kirli mi görünüyor? üzülmeyin saçları yağlı olan pek çok insan var. Yağ normalde saç tellerini korur, kafa derisi ve saçları parlak gösterir. Ancak yağ oranı fazla ise durum tam bir kabusa dönüşebilir. Saçların yağlı olmasının başlıca nedenleri kalıtım, hormonlardaki dalgalanmalar, saç dokusunun özelliğidir. Beslenme saçların yağlı olmasını etkilese de en önemli suçlulardan biri değildir. Fazla yağlı yemekler başımıza sürmediğimiz sürece aşırı yağlı saçlara neden olmaz :) İyi haber şu ki yağlı saçları normale çevirmek için yapılabilecekler ve alınacak önlemler vardır. - Aşırı yağlı saçları hergün şampuanlamak uygun olur. - Fazla yağı kesecek ürünler kullanılmalıdır. Yağlı saçları olanların kullandığı şampuanların asit derecesi PF 6.7 ve daha yüksek olmalıdır. - Saçlarınızı iyice duruladığınızdan emin olun. Türü ne olursa olsun şampuan kalıntıları daha çabuk kir ve yağ toplar. - Saçınızı mümkün olduğunca doğal olarak kurutun. - Saçları çok fazla fırçalamayın. Fırçalamak yağlı saçlılarda yağın kafa derisinden aşağıya çekilmesine neden olur. - Saçlarınızı asidik olarak durulamayı deneyin. Durulama suyunuza bir limon ya da bir bardak sirke karıştırın. - Durulama suyuna alkol ekleyin. Alkolün yağı kurutma etkisi vardır. - Saçınızı sulandırılmış çay ile durulayın. - Saçınıza bira ile maske yapın. 10 dakika bekledikten sonra iyice durulayın ve tümünü saçınızdan uzaklaştırdığınızdan emin olun.
abdullah-seref-ozdemir 0
HEM YAĞLI SAÇLARIM ,HEM DE KEPEK ÇOK.BUNLARLA BAŞ EDEMEDİM.61 YAŞIMDAYIM.YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM...
gul-sen 0
Abdullah Bey bence bir cildiyeciye görünmenizde fayda var...Saçınıza uygun şampuan verebilirler...Yıllar önce kepek için bana verdikleri şampuan çok iyi gelmişti... Geçmiş olsun...
sena 0
Benimde saçlarım yaklaşık 1 aydır çok değişti, hem sertleşiyor hem yağlanıyor saçımı kurutuyorum yağlı gözüküyor ve elimle saçımı ellediğimde elime kremsi bişi geliyor.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
cemal 0
Benim saçlarım çok aşırı yağlaniyor ve bundan dolayı çok dökülüyor. Saç tellerim çok zayıf tüy misali kalıyor kafamda. Günde 2 defa yıkıyorum sabah ve akşam. Bunun çözümü icin ne yapmalıyim
sibel.kullanici 0
Aşırı yağlı saçları hergün şampuanlamak uygun olur yazmışsınız fakat bu çok yanlış olur.benim okuduğum ve kendimde de gördüğüm üzere ne kadar çok yıkayıp şampuanlarsan o kadar kısa sürede yağlanmaya başlıyor.Öncelikle saçın yağ üretimini azaltmak için 3-4 gün ne kadar yağlansa da saçlarınızı yıkamayın sonrasında daha uzun süre saç diplerinizin yağlanmadığını göreceksiniz.Şampuan seçimi ise kesinlikle limonlu olmalıdır eğer uç kısımları çok kuruyor ise sadece uçlara krem uygulayabilirsiniz.
asude 0
benimde saçım berbattı yağ konusunda ne yaptıysam fayda etmedi ama kesin sonucu bi cildiyeye gitmekte buldum. tavsiyem bi cildiyeye gidin çünkü herkesin saç sorunu farklı hormonal sebeblerden kaynaklanıyor kan değerlerine falan bakıp yönlendiriyorlar mesela benim trigliseritim(karaciğerdeki yağ oranı) yüksek çıktı. Allah hepimize şifa versin diyorum en büyük sorunumuz saçlarımız olsun.. hayırlı günler.

Bu sorunun istatistikleri